In de personen van de in Brunssum debuterende Frits Luteijn, Peter van der Stap (in een grijs verleden als derde geëindigd in Brunssum'80) en Steven den Hollander (als derde gefinished in Brunssum Open 2016) heeft Nederland op eenderde van het toernooi enkele stevige troeven in handen.
Luteijn zegevierde in de derde ronde over Tjalling van den Bosch die een moment van onachtzaamheid rigoreus afgestraft zag worden, den Hollander klopte in de vooruitgeschoven partij de jonge Luc de Kruijf. In het middelspel moest de Kruijf enkele schijven offeren om nog tot een doorbraak te komen maar het materiaalvoordeel was doorslaggevend. Peter van der Stap bezorgde de jeugdige Sandaara Tarskaia een verliespost. Een venijnige slagwending bracht de Russin in verlegenheid, waarna het afspel voor de Nederlander geen problemen meer opleverde.
In de grote groep vierpunters treffen we de eerste Limburgse deelnemers. Op basis van de neventellingen wordt de Limburgse lijst aangevoerd door Tom Swelsen die meteen gevolgd wordt door Gijs Schoenmakers. Op volgorde van de klasseringen volgen Maarten Everduim, Martijn van Gortel, Pierre Lacroix, Harry Velraeds en Johan Evens.
Een toernooi met de omvang van het Brunssumtoernooi kent elk jaar weer grote of kleine verrassingen. De puntendeling die Rudi van Velzen bereikte tegen Martijn van Gortel is voor de Velsenaar een meesterstukje.
Majory Feyt kreeg vandaag niet loon naar werken. Na een prachtig gespeelde partij krijgt de partij voor haar een dramatisch slot. Vanuit een remisestelling verliest ze op de klok. De weg naar de remise was, volgens kenners, simpel. Dit soort tegenslagen hoort ook bij het spel en een speler kan er op termijn alleen maar sterker van worden.
Denis Karataev, vorig jaar verrassend geëindigd met een score van 8 punten, staat nu na drie verliespartijen op een niet te benijden laatste plaats. Dit is dan weer een bevestiging dat behaalde successen in het verleden zeggen niets over de kansen van nu.
Positief pakt het uit voor Gregory de Vries die met nog zes ronden te gaan nu al de helft van zijn beste score ooit heeft bereikt.
In ronde 4, die maandag wordt gespeeld, treden Nikolai Kychkin en Peter van der Stap tegen elkaar aan.
Frits Luteijn neemt het op tegen Ndiaga Samb en Steven Hollander ziet zich geplaatst tegenover Leopold Sekongo. Petra Duskova mag tegen Arian Konstantinov proberen het kunststukje van vandaag te herhalen.
Tom Swelsen uit Landgraaf treedt aan tegen de Fries toernoitijger Jan Terpstra, Amsterdammer Rob Westerloo pakt de handschoen op tegen onze Belgische damvriend Johan Evens en in een Limburgs onderonsje zorgen Harry Velraeds en Gijs Schoenmakers beslist voor het nodige vuurwerk op het dambord.
Vanaf 12 uur kunt u getuige zin van dit alles en nog veel meer in de Rumpen Sporthal.
Ronde 3: Nederlandse troeven in de top
Geplaatst op 04-08-2019
Hits: 633
Hits: 633
- Meer nieuws
- 05-08-2019: Column: Majeury
- 05-08-2019: Ronde 4: Toppers houden elkaar in evenwicht
- 05-08-2019: Column: Terpstra en Verhaar schuiven naar plek 3 in all-time list
- 05-08-2019: Sneldammen in Brunssum
- 04-08-2019: Ronde 3: Nederlandse troeven in de top
- 04-08-2019: Top-6 na drie ronden: internationaal karakter benadrukt
- 04-08-2019: Sensatie in Brunssum: Duskova klopt Niami
- 03-08-2019: Partiijen op de website beschikbaar
- 03-08-2019: Ronde 2: Zes koplopers in Brunssum
- 02-08-2019: Column: Vaste deelnemers in Brunssum
- Nieuwsarchief