Na twee ronden in Brunssum Open 2012 kunnen nog 12 deelnemers bogen op een 100% score. Laten we de weerstandspunten meebeslissen dan gaan er na ronde 2 vijf dammers aan de leiding.
Onder hen niet de beide grootmeesters. Het lot besliste immers dat zij in de tweede ronde tegen elkaar moesten aantreden en omdat deze partij, in minder dan twee uur speeltijd, in remise eindigde, vielen beide kemphanen even weg uit de top van de ranglijst. Het zal van korte duur zijn is de stellige verwachting.
Het kwintet dat nu de lijst aanvoert bestaat uit Rienk van Marle (ja, de man achter de fraaie gefilmde impressie van Nijmegen Open), jeugdspeler Raymond Koopmanschap uit de kweekvijver van SNA Heerugowaard, Ruben Groenendijk uit de Alblasserwaard en twee regionale subtoppers in de persoon van Bram Kole en Tom Henriquez.
In de hogere regionen treffen we naast Peter Bronstring (in Brunssum steevast goed voor een wervelende start) ook Ludy Brink, vermaard als arbiter, maar ook als speler gevreesd, en Iepie Poepjes-Koopman uit het wonderschone Friese Lemmer.
Daouda Diakité, Mark Deurloo, vorig jaar derde in Brunssum, Lossine Savané en twintigvoudig deelnemer Valère Hermans kompleteren de kopgroep.
Wanneer vanmiddag rond de klok van vijf uur de nieuwe tussenbalans wordt opgemaakt zal het klassement naar alle waarschijnheid een kleine metamorfose hebben ondergaan, maar laten we niet vooruitopen op de feiten.
De meeste belangstelling zal vandaag uitgaan naar de partijen op de eerste rij, nl. die tussen Peter Hernaamt - Rienk van Marle, Bram Kole jr. - Ludy Brink, Raymond Koopmanschap - Peter Bronstring en Iepie Poepjes-Koopman - Thomas Henriquez. Degene(n) die zijn/haar partij vandaag wint (winnen) kan daarna eeuwige roem verwerven: leider in Brunssum Open 2012 na drie ronden.
Om 12 uur gaan de schijven weer schuiven. U bent van harte welkom om de strijd van heel nabij te volgen.